24 Temmuz 2010 Cumartesi

"Madalyayı hissediyorum"

(A) Milli Basketbol Takımı'nın deneyimli oyuncusu Kerem Gönlüm, bir senedir ara verdiği basketbolu çok özlediğini ve 2010 Dünya Şampiyonası'nın ilk maçını dört gözle beklediğini söyledi.
Geçen yıl Avrupa Şampiyonası için milli takım kampında bulunduğu sırada, Efes Pilsen'in 2008-2009 sezonunda Fenerbahçe Ülker ile yaptığı play-off final serisi maçında doping yaptığı gerekçesiyle bir yıl men cezası alan Kerem Gönlüm, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçmişi geride bıraktığını ve sadece Dünya Şampiyonası'na konsantre olduğunu dile getirdi.
Basketbolu çok özlediğini ve basketbola aç olduğunu belirten tecrübeli oyuncu, ''Şampiyonada elimden geleni yapacağım. Arkadaşlarımla olduğum için çok mutluyum. Duygulu anlar yaşıyorum. Maçlar geldiğinde duygularım daha da farklı olacak. Yaşım 33 ve çok sayıda maça çıktım. Avrupa'nın büyük salonlarında, büyük atmosferlerinde oynadım. Ama Dünya Şampiyonası'nın ilk maçı benim için çok farklı bir duygu olacak. Şampiyonanın ilk maçını dört gözle bekliyorum. İlk profesyonel maçıma çıkmışım gibi bir heyecan olacak'' dedi.
Kerem Gönlüm, bir yıldır oynamadığını hatırlatarak, şunları söyledi:
''Böyle bir şampiyonanın Türkiye'de olması ve benim de bu büyük organizasyonun içinde olmam büyük bir şans. Kimseye nasip olmayacak bir durum. Bu şampiyonanın keyfini çıkarmaya çalışacağım. Cezamdan sonra Efes Pilsen'de taşlar yerinden oynadı. Olay meydana geldiğinde kulübüm kadroyu kurmuştu. Milli takımla Avrupa Şampiyonası'nı kaçırdım. Hazırlıkların son aşamasına kadar takımdaydım. Sonra maalesef şampiyonayı kaçırdım. Mütevazı olmayacağım. 33 yaşındayım ve milli takımda çok genç arkadaşımız var. Onlar beni seviyor ve sayıyor. Ben de onları çok seviyorum. Onlara en azından tecrübemle bir şeyler verebilirdim. Şansızlık oldu. Yapacak bir şey yok. Geçmişle yaşamam.''
Cezasının açıklanmasının ardından kamuoyunun kendisine verdiği destekten dolayı teşekkür eden milli oyuncu, ''Kötü bir olay yaşadım. Ama yıllardır oluşturmaya çalıştığım imaj sonrası bana gelen tepkiler ve yaklaşımlar farklıydı. Ne ekersen onu biçersin. Kötü günler yaşadım. Ama kötü günlerim atlatmamda bu olay rol oynadı. Bundan sonra milli takım ve Efes Pilsen için elimden geleni yapacağım'' dedi.
-''BEN DE MADALYAYI HİSSEDİYORUM''-
Kerem, milli takım olarak bütün oyuncuların hedefinin aynı olduğunu ve kendisinin de madalya kazanacaklarını hissettiğini söyledi.
Yavaş yavaş tempoyu arttırıp forma girmeleri gerektiğini anlatan milli oyuncu, ''İnşallah her şey yolunda gider. Ev sahipliği yapacağımız şampiyonada seyircimizin desteğiyle gidebileceğimiz yere kadar gitmeye çalışacağız. Ben de madalya hissediyorum'' ifadelerini kullandı.
Büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmalarının büyük avantaj olduğunu kaydeden başarılı oyuncu, ''Her şey yolunda gitmeyebilir de, ancak herkes şunu bilsin ki terimizin son damlasına kadar sahada mücadele edeceğiz. Seyircimizin coşkusu ve sahada bizim enerjimizin birleşmesiyle bir sinerji oluşturup, inşallah beklediğimiz madalyayı ev sahipliği yaptığımız şampiyonada alacağız'' diye konuştu.
İlk madalyalarını 2001'de Türkiye'de organize edilen Avrupa Şampiyonası'nda aldıklarını hatırlatan Kerem Gönlüm, ''12 Dev Adam orada oluştu. İnşallah bu havayı yine yaşarız. Çok şey bizim elimizde. İyi takımız, kimyası çok iyi ve yıllardır beraber oynuyoruz. Bunun avantajını kullanmaya çalışacağız. Şampiyonayı madalya ile kapatmak istiyoruz'' dedi.

Kaynak : AA


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme